Kto sme Prečo Ako Petícia Váš príbeh

AKO SKUTOČNE PODPORIŤ ŽENY A RODINY S DEŤMI - NAŠE CIELE

Pokiaľ chceme skutočne pomôcť ženám rozhodnúť sa namiesto interrupcie pre dieťa, toto sú témy, ktoré ako spoločnosť a ako štát potrebujeme riešiť, a nie našu interrupčnú legislatívu.

Plánované rodičovstvo

Podporujeme plánované rodičovstvo, sexuálnu a rodičovskú výchovu a sociálne opatrenia, ktoré budú prispievať k znižovaniu nákladov na starostlivosť o deti a podporou alternatívnych riešení ako sú adopcie či hniezda záchrany.

Dostupná antikoncepcia

Hraďme antikoncepciu z verejného zdravotného poistenia, aby bola pre ženy dostupná. Plánované rodičovstvo by nemalo byť možnosťou len pre tých, ktorí si to môžu finančne dovoliť, ale možnosti ochrany by mali byť dostupné pre všetky ženy, bez ohľadu na ich príjem. Aj to chápeme ako ochranu slobodnej voľby žien.

Citlivý prístup

Odmietame, aby niektorí politici a političky vytĺkali lacné politické body na úkor žien. Interrupcie sú citlivou a intímnou témou, ktorá by sa nemala posudzovať v parlamentných laviciach a byť nástrojom na účelové rozdeľovanie spoločnosti.

Pomoc matkám

Musíme sa spojiť v opatreniach, ktoré pomôžu zastaviť starnutie obyvateľstva, a nastaviť sociálne politiky tak, aby mladí rodičia nevnímali viac detí ako luxus, ktorý si nemôžu dovoliť. Potrebujeme sa sústrediť na pomoc matkám - samoživiteľkám a účinne začať bojovať so ženskou chudobou.

VIAC O KONKRÉTNYCH KROKOCH TU